![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 7256096
*
nr 725 6096
Tavla
Keramik, Kina, 19x12
Utrop:
600 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2011
kl 19:32:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 23:33:32
1
500 kr
10/11 23:53:48
2
200 kr
10/11 23:54:02
2
300 kr
10/11 23:54:19
2
400 kr
10/11 23:55:09
2
600 kr
14/11 19:26:43
3
600 kr
14/11 19:27:03
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavla
-
6128 Bordspendyl
Japy Frères, Frankrike, 1800-tal, ryttare med hund..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:22
-
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:12
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:26
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20
*
Tavla
nr 725 6096
Tavla
Keramik, Kina, 19x12
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 23:33:32 | 1 | 500 kr |
10/11 23:53:48 | 2 | 200 kr |
10/11 23:54:02 | 2 | 300 kr |
10/11 23:54:19 | 2 | 400 kr |
10/11 23:55:09 | 2 | 600 kr |
14/11 19:26:43 | 3 | 600 kr |
14/11 19:27:03 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavla
-
6128 Bordspendyl
Japy Frères, Frankrike, 1800-tal, ryttare med hund..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:22 -
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:12 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:26
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20